PlayLab Türkiye

Ülkelerin geleceğini şekillendirecek olan kişiler, bilgiyi işleyen ve yönetenler olacaktır. PlayLab Türkiye olarak, bilim insanları yetiştirmek ve yetişkinlerin tüm hayatları boyunca sürecek mesleki eğitimlerine destek olmak amacıyla ülkemizin ve dünyanın önde gelen iş ve akademik uzmanlarını bir araya getirdik.

Dünya hızla değişiyor ve eğitim sistemlerimizi de bu hızlı değişime adapte etmek zorundayız. Bunlar; ekonomik, teknolojik değişimlerden öte demografide, politikada, toplumda, felsefede ve hepsinden ziyade dünya görüşünde meydana gelen değişikliklerdir. Değişim ve sürekliliği dengede tutabilmek, devamlı olarak “bilgi” ile çalışmayı gerektirir.

PlayLab Türkiye, bilgiyi rehber edinen ve dijital bir dünyaya doğan çocukların eğitimini ileri teknoloji eğitim programlarıyla destekleyen alternatif bir okuldur. Dijital yaşama uyum sağlamaya çalışan aileler ve çocukları için yaratıcı eğitim programları bulunan okulumuzda; çocuklar eğlenerek öğrenirler, zihinsel ve el becerilerini kullanarak öğrendiklerini uygulamaya dönüştürürler. Dünya’da uygulanan en güncel teknolojik eğitim programlarının yer aldığı eğitim programlarımız, Türkiye’nin ve Dünya’nın önde gelen isimlerinin danışmanlığında hazırlanmıştır.

PlayLab Türkiye, resim ve sayısal bilimlerle çocuğun yeteneğinin keşfedilmesine ve yaratıcılığının ortaya çıkmasına yardımcı olur. Okulumuzda uygulanan ileri düzey eğitim programları geleceğin bilim insanlarını yetiştirme amacını gütmektedir.

Okulumuz, Türkiye’de 28 yıl önce çocuklara ilk kodlama dersini veren Levent Karadağ ve bilişim sektöründe yıllarca uluslararası firmalara danışmanlık hizmeti veren Nurhan Demirel tarafından kurulmuştur. Hedefimiz Türkiye’mizin genç dahilerini keşfetme ve mucit çocuklar yetiştirmek için ulusal ve uluslararası iş birliktelikleri gerçekleştirmektedir.