KADIKÖY- ÇEKVA –   14-18 Ağustos 2017

3D Modelleme Geliştirme Atölyesi : TinkcerCad  ile 3 Boyutlu Tasarım. 3 D Modellemer öğrenciler, öğretmenler, tasarımcılar tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Masaüstü bilgisayarınızla kullanabileceğiniz gibi tabletinizle de rahatlıkla tasarımlarınızı yapabilirsiniz. Yaptığınız 3D modelleri 3D yazıcıdan rahatlıkla baskı alma imkanı da veren bu web editör, browseriniz güncel ve destekliyorsa hemen hemen tüm bilgisayarlarda rahatlıkla çalışabilmektedir.

Scratch ile Kodlama Eğitimleri: Dünyanın en iyi teknik üniversitesi olarak tanınan Massachusetts Institute of Technology’nin (MIT) çocuklara yönelik geliştirdiği “Scratch” programı, çocukların bilişsel ve algoritmik becerilerini geliştirmeye yardımcı oluyor. Çocuklar bu eğitimde geometrik şekilleri (kare, dörtgen, beşgen vs), yaprak çizme, kendi karakterini çizmek ve dans ettirmek, konuşma balonları, orkestra oluşturma vs. gibi konuları deneyimleyecekler.

Ücret: 750 TL

 

LEVENT- BÜYEM  21-25 Ağustos 2017 (9-14 Yaş Grubu) 

ARDUİNO İLE ROBOTİK PROGRAMLAMA VE PROJE GELİŞTİRME

Arduino atölyesi ile çocuklar, bir yandan çok eğlenirken diğer yandan da fiziksel olarak dikkat, odaklanma ve motor becerilerini geliştirecek. Mantıksal ilişki kurmak, problem çözme, eleştirel düşünme ve akıl yürütme becerileri gelişen çocuklar; arduino geliştirme kartı ile model sensörler kullanarak kendi robotlarını programlayabilip, kendi elektronik aletlerini tasarlayabilecek hale gelecekler. Projeler: Akıllı ev, Akıllı Çöp Kutusu, Akıllı Trafik.

PYTHON İLE KODLAMA DÜNYASINA YOLCULUK

Kodlama becerileri keşfetmek ve kendi programlarını yapmak amacıyla Python mükemmel bir programlama dilidir. Python, katılanlar programlama dilinin temellerini iyi öğrenerek metin bazlı programlar geliştirecekler ve Kamp boyunca çok sayıda program yazacaklar.

Ücret: 850 TL

 

KATILIM KOŞULLARI

Kamp, hafta içi 9.30 -16.30 arasında olmaktadır.  Öğle yemeği ücrete dahildir.

Öğrenciler, kendi bilgisayarlarıyla kursa katılacaklardır.

Yaş Grubu: 9-14

Arkadaş indirimi: 50 TL, 3 veya fazla grup indirimi: 100 TL